Цитрин: інструкція із застосування, показання до призначення, ціна

Цитрин – інструкція із застосування

Стаття опублікована в підрозділі Медикаменти (який є частиною розділу Лікування).

Цитрин – це протиалергічний препарат, діючою речовиною якого є цетиризин. Випускається в таблетках по 10 мг, а також у формі сиропу з концентрацією цетиризину

1 мг в 1 мл. Препарат належить до групи блокаторів Н1-гістамінових рецепторів.

Ціна таблеток Цитрин: б.

Цитрин – показання до застосування

Алергічний риніт – алергічне запальне захворювання слизової оболонки носа. Проявляється утрудненням носового дихання, великою кількістю виділеної слизу, частим чханням. Цитрин ефективний як при цілорічному алергічному риніті, так і при сезонному.

Алергічний кон’юнктивіт – запальне захворювання кон’юнктиви очей. Його симптомами є свербіж, сльозотеча, припухлість повік, почервоніння очей.

Поліноз – це поєднання алергічного риніту і кон’юнктивіту. Його причиною є алергічна реакція на пилок рослин.

Кропив’янка – поява пухирів на шкірі при контакті з алергеном. Цитрин ефективно справляється як з гострою, так і з хронічною кропив’янкою.

Атопічний дерматит – спадкове захворювання, яке проявляється регулярними алергічними висипаннями на шкірі. Цитрин допомагає купірувати загострення атопічного дерматиту.

Набряк Квінке – збільшення особи або кінцівки під впливом алергічних факторів. Фактично, та ж кропив’янка, але з більш глибоким ураженням шкіри.

Читайте інструкцію із застосування Еріус. Застосування при вагітності та дітям.

Лікування і профілактика себорейной екземи за цією адресою.

Побічні ефекти і протипоказання

Цитрин – безпечний препарат. Протипоказань до його призначення дуже мало. Це вагітність і годування груддю. Цитрин при вагітності протипоказаний. Крім того, Цитрин в таблетках не призначається дітям до 6 років. При цьому Цитрин в сиропі можна використовувати вже з другого року життя дитини.

Проте, слід пам’ятати, що Цитрин виводиться з організму з сечею. Тому при гострій або хронічній нирковій недостатності слід зменшити дозу Цитрина або відмовитися від його застосування.

Побічні дії виникають вкрай рідко, але вони можливі. У більшості випадків небажані ефекти є наслідком перевищення терапевтичної дози Цитрина.

    З боку центральної нервової системи: головний біль, мігрень, сухість у роті, сонливість. З боку травної системи: біль або дискомфорт у животі, метеоризм. Алергічні реакції: кропив’янка, ангіоневротичний набряк, свербіж.

Препарат здатний сповільнювати психомоторні реакції, тому сідати за кермо після прийому Цитрина не рекомендується.

Цитрин – спосіб зас2осування і дози

Препарат приймається незалежно від їжі. Курс лікування зазвичай залежить від тяжкості стану хворого. Він коливається від однієї до чотирьох тижнів. В окремих випадках, за рішенням лікаря, курс може бути продовжений до шести місяців.

Дорослим Цитрин зазвичай призначається по 1 таблетці 1 раз на добу. Краще приймати ввечері, запиваючи однією склянкою води.

Дітям з двох до шести років призначають сироп. Його слід приймати по одній чайній ложці 1 раз на добу.

Дітей старше шести років можна лікувати як таблетками, так і сиропом. Добова доза Цитрина становить 10 мг на добу. Його слід приймати по 1 таблетці або по 2 чайні ложки сиропу один раз на день, перед сном.

Пацієнтам зі зниженою функцією нирок слід приймати половину добової дози препарату.

Причини виникнення сольового діатезу нирок.

Симптоми та лікування сечокислого діатез за цією адресою.

Особливості препарату Цитрин

Зараз на полицях аптек можна знайти чимало протиалергічних засобів. Кожен препарат має свої відмінні особливості. Цитрин має кілька характеристик, які вигідно відрізняють його від інших антигістамінних препаратів.

    Прийом Цитрина під час їжі не знижує його біодоступність. Препарат діє швидко. Вже через 20 хвилин після прийому таблетки може спостерігатися наступ клінічного ефекту. алергічних захворювань часто супроводжує ураження печінки. Цитрин виводиться через нирки, не створюючи додаткової лікарської навантаження на гепатобіліарну систему. Цитрин не взаємодіє з іншими лікарськими засобами. У більшості випадків препарат не викликає сонливості. Завдяки високій сприйнятливості гістамінових рецепторів шкіри до цитрину, він має більш вираженим протисвербіжну ефектом, ніж інші протиалергічні препарати. Під час лікування цитрином не заборонено вживання алкоголю.

Аналоги Цитрина

На російському фармацевтичному ринку є чимало препаратів, діючою речовиною яких є цетиризин. Фактично, вони є повними аналогами Цитрина. Ось деякі з них:

    Аллертек (Польща) – таблетки по 10 мг; Зінцет (Індія) – таблетки по 10 мг, сироп по 1 мг в 1 мл; Зиртек (Швейцарія) – таблетки по 10 мг, краплі по 10 мг в 1 мл; зодак (Чехія) – таблетки по 10 мг, сироп по 1 мг в 1 мл, краплі по 10 мг в 1 мл; Летізі (Словенія) – таблетки по 10 мг; Парлазін (Угорщина) – таблетки по 10 мг, краплі по 1 мг в 1 мл; Цетиризин Гексал (Німеччина) – таблетки по 10 мг; Цетірінакс (Ісландія) – таблетки по 10 мг.

За відсутності Цитрина в аптеці, можна придбати будь-який з вищенаведених препаратів. Всі вони мають один склад, так що істотних відмінностей між ними немає.

Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю свої друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок в панелі зліва. Спасибо!

Знаходять:

  • цитрин
  • цитрин ліки
  • таблетки від алергії цитрин
  • застосування цитрина
  • цитрин вартість
  • цитрин ціна
  • ціна цитрину
  • цитрін доя чого вони
  • цитрiн це
  • цетрин що за препарат і як приймати
No Video